Anaokulunda öğretmen-müdür rezaleti… Annesine anlatınca ortaya çıktı… Küçük çocuğun ‘karanlık oda’ kabusu


İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde bulunan özel bir anaokulunda öğretmenin 4 yaşındaki öğrencisini darp ettiği iddiası kan dondurdu. İddiaya göre anne Bahar B., 4 yaşındaki oğlu L.B.’yi her gün olduğu gibi 27 Haziran sabahı da anaokuluna bıraktı. Ancak L.B., akşam eve geldiğinde yaşadığı korku dolu anları annesine anlatınca Bahar V. büyük şok yaşadı.

“YERDE SÜRÜKLEDİ”

Minik L.B., iddiaya göre annesine okulda öğretmeninin kendisini kollarından tutarak yemekhaneye sürüklediğini ve burada da yere attığını söyledi.

Oğlunun anlattıklarıyla korku ve paniğe kapılan anne, anaokulu müdürü Z.Ö.’yü arayarak durumu anlatarak kamera kayıtlarını izlemek istediğini söyledi. Ancak müdürden gelen cevapla anne Bahar B., ikinci bir şok yaşadı.

OKUL MÜDÜRÜNDEN KAMERA ARIZASI İDDİASI

İddiaya göre müdür Z.Ö., okuldaki kamera kayıtlarında bir arıza yaşandığını, teknik servis çağıracaklarını söyleyerek durumu geçiştirdi. Ertesi sabah ise Bahar B.’ye mesaj atan müdür, okuldaki kameraların kayıt almadığını, bu nedenle görüntüleri izleyemeyeceklerini ileri sürdü. Bahar B. bu duruma karşı okulun yolunu tuttu.

ANNEDEN ÇOCUĞU İÇİN HUKUK MÜCADELESİ

Darp iddialarını reddeden öğretmen E.K.’ya karşı anne önce dap raporu aldı ardından emniyete başvurdu. Bahar B.’nin çocuğunu darp ettiği iddiasıyla E.K.’dan şikayetçi olması üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

İKRAR NİTELİĞİNDE SÖZLER

İfadesinde şüpheli öğretmen E. K. ile konuştuğunda kendisinin olayı sorması üzerine öğretmenin çok çekiştirmediğini, sınıfta yalnız bırakamayacağı için götürdüğünü, aşağıda çocuklar olduğundan zorla götürdüğünü ve yavaşça yere bıraktığını söylediğini belirtti. Anne Bahar B., anaokulunda kameraların kayıt almamasının şüpheli bir durum olduğunu vurgulayarak şüpheli öğretmenin cezalandırılmasını talep etti.

“BENİM ÇOCUĞUMA YAPAN BAŞKA ÇOCUKLARA DA YAPABİLİR”

Yaşadığı korku dolu süreci anlatan Bahar B., “Oğlum okula çok severek giden bir çocuktu. Ancak kendini ifade edebilecek bir düzeye geldi ve bir süre sonra bana ‘Beni bebeklerin olduğu karanlık sınıfa götürüyorlar ve orada bırakıyorlar’ demeye başladı. Bu durumu öğretmenine sorduğumda beni terslemişti. Ancak sonra oğlumun sınıfındaki başka bir çocuğu da bu şekilde korkuttuklarını öğrendim. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir